dr n. med. Michał Jurasz

Lekarz medycyny Michał Jurasz jest absolwentem Uniwersytetu im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Część studiów odbył na Uniwersytecie im. Ruprechta-Karla w Heidelbergu. Specjalizację z urologii ukończył egzaminem państwowym w Düsseldorfie po 5-letnim pobycie w Klinice Urologii w Essen w Niemczech.
Ośrodek ten należy do prestiżowej sieci European Prostata Center oraz Westdeutscher Kontinenz und Beckenbodenzentrum (Centrum Leczenia Schorzeń Prostaty oraz Zachodnioniemieckiego Centrum Nietrzymania Moczu).
W swojej praktyce klinicznej przeprowadził setki operacji urologicznych zdobywając doświadczenie i doskonaląc techniki operacyjne zarówno laparoskopowe, jak i klasyczne oraz odbywał kursy z zakresu ultrasonografii (DEGUM).
Pracował na oddziale urologicznym w klinice berlińskiej na stanowisku zastępcy ordynatora.
W ramach obowiązków wykonywał wysokowyspecjalizowane zabiegi urologiczne, między innymi przy użyciu robota Da Vinci. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez staże w ośrodkach krajowych i zagranicznych oraz udział w międzynarodowych kongresach. Współpracuje z wybitnymi specjalistami z kraju i Niemiec (Berlina). 
Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego i Berlińskiego Towarzystwa Urologicznego.
Michał Jurasz wykonuje pełen zakres zabiegów i diagnostyki urologicznycznej, między innymi operacje jednego dnia – przezcewkowe resekcje łagodnego przerostu prostaty (TUR-P) oraz guzów pęcherza moczowego (TUR-B), a także endoskopowe leczenie kamicy nerkowej.
Zajmuje się pełnym zakresem leczenia chorób układu moczowego i męskich narządów płciowych, stosując sprawdzone, minimalnie inwazyjne metody leczenia w zakresie onkologii urologicznej, leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, leczenia urazów układu moczowego i męskich narządów płciowych, rozpoznawania i leczenia zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych, leczenia wszystkich postaci nietrzymania moczu, chirurgii naprawczej dróg moczowych (protezy zwieracza cewki moczowej) i uszkodzeń oraz diagnostyką i leczeniem męskiej niemocy płciowej (m.in. protezy prącia).
Michał Jurasz specjalizuje się w leczeniu kamicy moczowej z wykorzystaniem wszystkich nowoczesnych metod zabiegowych (zabiegi endoskopowe i laparoskopowe).